top of page

דיני משפחה וגירושין

גירושין     

המשרד עוסק רבות בתחום דיני המשפחה, מנהל ומלווה תיקי גירושין רבים, ובעניין זה צבר המשרד ניסיון עשיר.

עורכי הדין העובדים במשרד הם מגשרים מוסמכים, וכל אימת שהדבר אפשר, חותר המשרד להגיע להסכמות בין בני הזוג בטרם נוקטים בהליכים משפטיים.  עם זאת, כאשר ברור כי הסיכוי להגיע להסכמות אינו גדול המשרד פועל בנחישות להשגת היעדים.
 
בתחום המעמד האישי הושגו עבור לקוחות המשרד הישגים חשובים הן בבתי המשפט והן בבתי הדין הרבניים, תוך מתן שירות אישי, מקצועי ורגיש.
 
המשרד מלווה את הלקוח בשעותיו הקשות ומעניק שירות אישי ויעיל לקידום הפתרון ולא ליצירתו, תוך מחשבה רבה על אסטרטגיית ניהול המקרה והשלכותיו.
 
בנוסף, המשרד מעניק שירותים ומנהל תיקים מורכבים במיוחד בתוך קהילות חברתיות רגישות שונות, במתן דגש על המשמעויות המיוחדות הקיימות לטיפול בנושאי המשפחה באותן הקהילות, תוך ניסיון להגיע להסכמות והידברות בין חברי הקהילה ומנהיגיה, כל מקרה לגופו.

המשרד מייצג בכל המגזרים לרבות המגזר הדתי והחרדי תוך שימת דגש מיוחד לצרכים הנדרשים.

ולכן, אנו מייצגים רבות בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים בכל הערכאות שבהם, בפרט באיזור תל אביב, המרכז וירושלים. 
 
בנוסף, המשרד פרסם מספר מאמרים משפטיים בנושא הגירושין שפורסמו בעיתונות.

המשרד אף פעל בנוגע לזכויות הורים בהליך הגירושין לאור הנחיות החירום שפורסמו בתקופת מגיפת הקורונה- הן בנוגע למעבר ילדים בין הורים במסגרת הסדרי השהות והן בנושאי גבייה בלשכות ההוצאה לפועל בגין מזונות ותשלומי מזונות בכלל.

הצעות המשרד בהקשר זה נבחנו על ידי משרד המשפטים במחלקת יעוץ וחקיקה, וחלק מן ההמלצות יושם בפועל. בעניין זה, המשרד פעל תוך שיתוף פעולה מול ארגונים למען ההורים הגרושים, וזאת כחלק מן הפעילות הציבורית שבה פועל המשרד. 

גירושין
עסקים משפחתיים

משפחות ועסקים משפחתיים

עסקים רבים במשק בין עסקים קטנים ובין גדולים הינם מה שקרוי "עסקים משפחתיים" בהם עובדים כמה דורות במשפחה או שהעסקים וניהולם מועבר מדור לדור. על פי חלק מן הנתונים עולה כי אף רוב העסקים בישראל הם מה שקרוי "עסקים משפחתיים".
 
עסקים משפחתיים מעלים שאלות סבוכות ייחודיות מאוד הן ברמת ניהול העסקים המשפחתיים ופיתוחם והן בדרך העברה הבין דורית במשפחה.
 
סוגיות אלה קשורות לדינים הכלליים ובפרט לדיני המשפחה כולל סוגיות של הסכמי ממון, אמנות משפחתיות ולדיני ירושה וכן לדיני התאגידים ועוד.

 

אחד מתחומי המומחיות הבולטים של המשרד הוא בליווי עסקים משפחתיים וכן בכל סוגיית העברה בין דורית, וקביעת מנגנונים שמתבססים על בהירות, הוגנות ואמנות משפחתיות. 

 

כל משפחה היא עולם ומלואו וכורכת בתוכה סוגיות יחודיות הן ברמה המשפחתית והן ברמה העסקית, ולהם אנו מוצאים פתרונות יחד עם המשפחות. 
 
לאור ניסיונו הרב של המשרד בתחום דיני המשפחה על כל ענפיו וכן ניסיונו הרב בליווי עסקים גדולים במשרד במגוון תחומים – שרבים מהם הינם עסקים משפחתיים- מעניק המשרד קשת ייחודית של שירותים משפטיים בהקשר של עסקים משפחתיים והכל תוך שימוש ביכולות הגישור והמאמץ למצוא פתרונות יצירתיים שנדרשים בתחום העסקים המשפחתיים.
 
המשרד הינו יועץ משפטי קבוע של "אושר ועושר" חברה מובילה בישראל העוסקת בתחום הליווי והייעוצים של עסקים משפחתיים http://www.fb-osher.com/.

יפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך (כמעין חלופה למוסד האפוטרופסות)

יפוי כוח מתמשך נכלל במסגרת הינו הוראה חדשה שנכנסה לתוקפה לאחרונה במסגרתה אדם יוכל לקבוע הוראות ותנאים למקרה שבו הוא יהיה חסר יכולת או בנבצרות, ויוכל למנות בעודו כשיר מי האדם או בני האדם שיוכלו לדאוג לצרכיו הרפואיים או הכלכליים. 

התוספת לחוק האפטרופוסות היתה כורח מציאות, נוכח העובדה כי עד לתוספת לחוק, אדם יכל לקבוע הוראות לגבי חייו ואף הוראות לאחר לכתו- בדמות עריכת צוואה. ברם, למצבים בהם אדם חי ואינו יכול לקבל החלטות מחמת מצבו- לא היה מענה ראוי. 

ולכן במקרים אלה, בפועל, כאשר אדם היה נכנס למצב של נבצרות כגון נבצרות רפואית, נאלצו קרוביו לבקש מינויים כאפוטרופוסים על גופו ו/או רכושו של אדם. מדובר בהליך הדורש פנייה לערכאה שיפוטית ותגובת האפוטרופוס הכללי. ההליך הינו מסורבל ויקר ואילץ אנשים בעל כורחם לנהל תיק בבית המשפט תוך מתן דיווחים (פרטה) לאפוטרופוס הכללי על כל הכרוך בכך. 

למינוי אפוטרוטפוסים היו לא מעט קשיים, מעבר לקשיים הביורקרטיים, הרי למקרים בהם לאדם אין קרובים או שיש קרובים שאינו מעוניין שידאגו לו - לא היה מענה הולם. 

הוראת החוק למעשה מאפשרת לאדם בעודו כשיר ומסוגל למנות מיופה כוח על פי החוק - לעצב את חייו במקרים קשים אלה. לרבות בשאלה מי יהיה מיופה הכוח שיוכל לדאוג לו (יכולים להיות מספר מיופה כוח יחד או לחוד), אילו סוגי החלטות רשאי מיופה הכוח לקבל, באילו מקרים, באילו תנאים הן בפן הרפואי והן בפן הכלכלי. 

יפוי הכוח מופקד אצל האפוטרופוס הכללי ועם קרות מקרה הוא נכנס לתוקף בתנאים שנקבעו בו. 

מדובר בהוראת חוק חשובה מאין כמותה והיא מהווה נדבך חשוב וחיוני לאדם לעצב את חייו גם במקרים קשים. 

על פי הוראות החוק, רק עורכי דין שעברו הכשרה מטעם האפוטרופוס הכללי ומוסמכים על ידו וןמי שנמצאים במאגר האפורטופוס הכללי רשאים לערוך יפויי כוח מתמשכים. 

עם חשוב חשוב להדגיש כי התיקון לחוק אינו מחליף את מוסד האפוטרופוסות, שכן במקרים רבים עדיין נעשה שימוש בבקשות למינוי אפוטרופוס. 

עורכי דין במשרד הינם מוסמכים מטעם האפוטרופוס הכללי לביצוע יפוי כוח מתשמך, ועורכים יפויי כוח מתמשכים תוך מתן דגש על רצון האדם ועל קשת האפשרויות העומדות לפניו בהתאם לדין. 

הסכמי ממון

הסכמי ממון

המשרד מבצע עבור בני זוג נשואים או ידועים בציבור המעוניינים בכך הסכמי ממון, המלבנים את מגוון ההיבטים הכלכליים שבין בני הזוג.

 

בנושא זה פרסם המשרד מאמרים משפטיים, אשר מעודדים בני זוג לערוך הסכם ממון שיסדיר מכלול ההיבטים הכלכליים בחיים המשותפים.

 

על פי המאמרים אותם כתב ופרסם המשרד נראה כי בני זוג נוטים שלא לייחס להסכמי הממון חשיבות ראויה. אולם, המשרד גורס כי זהו אחד מן ההסכמים החשובים ביותר שעל בני הזוג לבצע, הואיל והוא מסדיר שאלות כלכליות בעלות השלכות גדולות, שראוי להעניק להן פתרון מראש.

צוות המשרד בוחן כל מקרה לגופו ויחד עם בני הזוג מוודאים כי ההסכם תואם לנסיבות הספציפיות והכל תוך רגישות ומקצועיות. 

Signing Contract
consultation-conference-male-lawyers-professional-businesswoman-working-discussion-having-
גישור

גישור                             

עורכי הדין במשרד הנם מגשרים מוסמכים, ובעלי ניסיון בתחום המשפחה.

הליך הגישור הינו הליך בו יכולים בני הזוג לפתור המחלוקות, לרבות הסדרי הגירושין בהסכמה הדדית מלאה.

המשרד מעודד פתרון מסוג זה, הואיל וכאשר שני בני הזוג חפצים בכך, ניתן להגיע להסכמות מהירות אשר יחסכו מן הצדדים משאבים כלכליים ונפשיים.

הליך הגישור מצריך ניסיון ויכולת הבנה, הקשבה, ובעיקר היעדר שיפוטיות כלפי מי מן הצדדים וזאת על מנת שבני הזוג יחושו בנוח לפתור מכלול הסכסוך בהבנה הדדית, שתחסוך התדיינויות בבתי המשפט ובעיקר עוגמת נפש רבה להם ולילדיהם.

צוואה וניהול עיזבון

צוואות וניהול עזבון

צוואה היא דרכו של כל אדם לקבוע את חלוקת זכויותיו הכלכליות שצבר במהלך חייו למשפחתו או למי שיחפוץ. 
 

צוואה על פי הדין הישראלי ניתנת לביצוע במגוון אפשרויות.
 

מעבר ליכולת לקבוע את חלוקת הרכוש יכול יהמצווה לקבוע את מנהל העיזבון אשר יבטיח ביצועה של צוואתו.
 

המשרד עורך צוואות על פי הוראות המוריש במגוון דרכים, לרבות צוואה בעדים, או נוטריון.

המשרד עורך צוואות על פי הוראות המוריש במגוון דרכים האפשריות בחוק על פי רצון המוריש תוך שימת לב לרגישות ולנסיבות כל עניין ועניין. 

witness-signature-paper_edited.jpg
bottom of page