top of page

מקרקעין

חוזים לרכישות ולמכירות דירות ומקרקעין

המשרד מייצג רבות ובאופן שוטף רוכשי ומוכרי דירות ומקרקעין, ומלווה עסקאות המקרקעין החל משלב בדיקת הנכס ומצבו המשפטי, ועד להשלמת העסקה בהצלחה.

שלב הבחינה המשפטית המוקדם של הנכס הינו שלב חשוב ביותר, שכן בדיקה זו תשליך באופן ישיר על המשך הטיפול המשפטי.

סוגיית ליווי עסקאות המקרקעין בישראל מצריכה ניסיון עשיר בתחום, הואיל וקיימות סוגיות רבות ביותר אשר משפיעות על עסקת המקרקעין, סוגיות שלא תמיד מודעים אליהן. כך למשל, בדיקת חריגות בנייה בעירייה, בדיקת תקנון הבית המשותף אם מדובר בדירה, ועוד עניינים רבים שהיריעה קצרה מלהכיל.

כך למשל, צבר המשרד ניסיון רב ומוניטין רב בתחום של ביצוע עסקאות במסגרת קבוצות רכישה וכן בביצוע עסקאות במקרקעין הרשומות במסגרת "חברות גוש חלקה" או רישום בחברת מניות, צורת רישום שהיתה נהוגה בעבר בשל הטבות מס. בעניין זה מעניק המשרד שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים וכן מעניק יעוץ מקצועי למשרדי עורכי דין.

רכישת נכס מקרקעין הינה לעיתים הרכישה והעסקה המשמעותית ביותר שנעשית על ידינו, ולכן חשוב להיעזר בייעוץ משפטי ראוי, להבטחת העסקה בהצלחה.

חוזים לרכישת דירה
broker-giving-keys.jpg

רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן עבור רבים נתפסת כעסקה אשר כושר המיקוח והצורך לבדוק מכלול ההיבטים המשפטיים- נמוכים יותר, וזו כמובן טעות חמורה ביותר.

ברכישת דירה מקבלן יש צורך בנקיטת אמצעי זהירות לא פחותים מרכישת דירה מפרטי. לעיתים ברכישת דירה מקבלן נידרשת זהירות גדולה עוד יותר, במיוחד בכל הקשור לנושא הביטחונות שיש להעניק לרוכשי הדירות, וכן לוח הזמנים שיש לתחום בכל הקשור למסירת הדירה והעברתה על שם הרוכש לאחר רישום הבית כמשותף.

המשרד צבר ניסיון רב בתחום זה ומייצג רבות בעניינים אלו, ואף פרסם מאמר חשוב שזכה לפרסום רב בעיתונות. הכתובה במוספי "ידיעות אחרונות", אתר לשכת עורכי הדין, ואתרי חדשות נוספים.

Old apartment block with laundry hanging
תמ"א 38

תמ"א 38 

המשרד עוסק רבות בתחום של הרחבות בניה לרבות בהתאם לתמ"א 38.
נושא זה הינו מורכב וסבוך אשר תופס בשנים האחרונות תאוצה רבה מסיבות מובנות, על אף הקשיים הלא מבוטלים הקיימים בתחום זה.

היתרונות בהליך זה הינם מובנים. מצד אחד, דיירים המתגוררים בבניין ישן, יזכו לשיפוץ כללי, לחיזוק המבנה מפני רעידות אדמה, התקנת מעלית ולעיתים לתוספות בניה בדירתם, וזאת ללא תשלום. מאידך, הקבלן שנושא במלוא עלויות הדיירים, לרבות העלויות המשפטיות בייצוגם- נהנה מהרחבות הבנייה. 

יש להבהיר כי על פי תנאי תמ"א 38, לא כל בניין זכאי להינות ממנה, שכן קיימים קריטריונים ברורים כדי להיכנס לגדר תנאי תמ"א 38.
כמו כן, לא כל הרחבת בנייה תיעשה דווקא על פי תמ"א 38, שכן ניתן לבצע הרחבות בנייה, על פי היתרים קיימים במקרים מסויימים אף מעבר לכך על פי היתרים המעוגנים במסגרות נורמטיביות נוספות.

כדי לבצע הליך הרחבה על פי תמ"א 38, על הדיירים, בעלי הדירות, ליתן הסכמתם לתהליך, מסיבות ברורות. יחד עם זאת, הרוב הנידרש לצורך קבלת אישור משתנה ממקרה למקרה על פי תכנית היזם, כאשר במקרים מסויימים נידרשת הסכמה מלאה, פה אחד, של כל הדיירים.

זו הסיבה כי הוצאה לפועל של תכנית מסוג זה יכולה להיארך זמן רב, עד שנים. עם זאת, יתרונות ההליך הם ברורים לכל הצדדים.
במקרים בהם מתבצע פרוייקט של תמ"א 38, על הדיירים להיות מודעים כי לא צריכים לחול עליהם כל הוצאות מכל סוג על בביצוע הפרויקט, והדבר צריך להיות מעוגן היטב בהסכם שבינם ובין היזם. על הוצאות אלה נמנים תשלומי מס מכל סוג ; הוצאות מפקח על הפרויקט וכן הוצאות ייצוג משפטי של הדיירים מול היזם. בכל אלה ועוד- היזם נושא בכל העלות הכספית.

יחד עם זאת, כאשר ברצון הצדדים לבצע פרויקט מסוג זה קיימים מספר שלבים חשובים שיש לבצע מעבר לבדיקת ההיתכנות המעשית של הפרויקט, כגון הסמכת עו"ד מטעם הדיירים ; מתן אישור עקרוני לביצוע הפרוייקט, מינוי נציגים מטעם הדיירים ושלבים נוספים.

אחד מהעניינים החשובים שיש לוודא בבחינת הפרויקט, הינו מידת ניסיונו של היזם בביצוע פרוייקטים מסוג זה, שכן קל להבטיח לדיירים הבטחות אך היישום, לרוב, קשה יותר. ולכן חשוב כי הדיירים יווכחו כי המדובר ביזם שביצע פרויקטים של תמ"א 38 בעבר (אם כי אין רבים כאלה יחסית).

כמו כן, על הדיירים לוודא כי משרד עורכי הדין שמייצגם מכיר התחום של תמ"א 38 והיה שותף לייצוג  בפרויקטים מסוג זה, וזאת על מנת שהדיירים יהיו מוגנים מפני השלכות שעלולות להיגרם, לרבות חיובים כספיים שלא אמורים להיות מוטלים עליהם, בדמותם של בטחונות ביצוע ובדק ראויות וכדומה, בהתאם לכל מקרה ומקרה.

משרדנו טיפל וייצג דיירים בפרויקטים מסוג זה, וצבר ניסיון בתחום. חשוב לדיירים לדעת כי אל להם להתפשר על ייצוג משפטי נאות, הואיל וזכותם לבחור כל  עו"ד שאת עלותו משלם היזם.

ניהול נכסים

ניהול נכסים

כחלק מחבילת השירותים שהמשרד מעניק ללקוחותיו בתחום הנדל"ן, מטפל המשרד בניהול שוטף של נכסים עבור לקוחות המשרד מישראל ומחו"ל בנאמנות, בכל חלקי הארץ.

 

כחלק מניהול הנכס אנו מעניקים השירותים הבאים:

 

 • עריכת חוזי מכירה ורכישה על פי הצורך.

 • עריכת חוזי שכירות באופן שוטף.

 • טיפול ומימוש בטחונות בחוזי שכירות.

 • טיפול בענייני פינוי דיירים.

 • טיפול שוטף.

 • גביית כספים ותשלומי שכר דירה.  

 • טיפול במערך התשלומים השוטפים.

Keys on Ring
שירותים לתושבי חוץ

שירותים בתחום הנדל"ן לתושבי חוץ

משרדנו מעניק חבילת שירותים יחודית לתושבי חוץ המבקשים להשקיע בתחום הנדל"ן בישראל.

 

צוות המשרד דובר שפות זרות והוא בעל ניסיון רב בתחומים אלה.

צוות המשרד מטפל באופן שוטף בנאמנות בתושבי חוץ ובין היתר מעניק השירותים הבאים:

 • איתור נכסים והשקעות.

 • בדיקה משפטית ראשונית לנכס מקרקעין.

 • ניהול מו"מ לרכישה או מכירת נכס.

 • ניהול נכס.

 • גביית שכירויות.

 • טיפול בנכסים עסקיים ומניבים באופן שוטף.

 • טיפול במכלול הפעולות במנגנוני נאמנות לטובת הלקוח.

Key in the Lock_edited.jpg
bottom of page